Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

Kurowice ul Pocztowa 4

X NIEDZIELA ZWYKŁA

09.VI.2024

1.) We wtorek św. Barnaby; w czwartek św. Antoniego z Padwy. To 37. rocznica Wizyty św. Jana Pawła II w Łodzi; w piątek bł. Michała Kozala bpa i męczen. Dziś Uroczysta Suma Odpustowa o 12. i Jubileusz 50. lecia ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH ks. Kanonika Tadeusza Nosala. Mszy św. przewodniczyć będzie i Homilię wygłosi ks. Prałat Janusz Lewandowicz. Zapraszamy na tę uroczystość, ministrantów, koła różańcowe, margaretki, dzieci sypiące kwiatki, asystę, bierzmowanych, orkiestrę, druhów z OSP i wszystkich Parafian!

2.) Po inspekcji Państwowej Straży Pożarnej w minionym tygodniu został podpisany protokół odbioru zabezpieczeń ppoż kościoła. (…)

3.) We wtorek została podpisana umowa z wykonawcą na remont kościoła. Prace remontowe elewacji wieży i konserwacji dachu rozpoczną się w tym miesiącu. Działania te musiały być poprzedzone licznymi zabiegami formalnymi w jednostkach administracyjnych, tworzeniem projektów, wystąpieniem o zgody i spełnieniem licznych warunków, by zabiegać o środki z tzw. Polskiego Ładu.

4.) Dziś taca na budowę kościołów naszej archidiecezji a przy wyjściu z kościoła puszka na rzecz zabezpieczenia logistycznego pielgrzymki z naszej Parafii.

5.) Zachęca się, by wziąć DZIŚ udział w głosowaniu do Europarlamentu!