Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

Kurowice ul Pocztowa 4

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21.VII.2024

1.) W poniedziałek św. Marii Magdaleny; we wtorek św. Brygidy Szwedzkiej Patronki Europy; w środę św. Kingi; w czwartek św. Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa Patrona Kierowców; w piątek św. św. Joachima i Anny

2.) W lipcu i sierpniu w tygodniu msze św. rano o 7. z wyjątkiem środy, kiedy msza będzie również wieczorem o godz. 18. W tych miesiącach zmiana godzin otwarcia kancelarii. W dzień powszedni będzie otwarta po mszy św. rannej do godz. 815. W środy: 17 – 1740

3.) Dziś TACA GOSPODARCZA na rzecz dodatkowych prac związanych z remontem kościoła. Niech św. Józef Patron robotników i św. Robert Bellarmin Patron prawników wspierają nas w realizacji tego dzieła!

4.) W czwartek po mszy św. rannej adoracja do godz. 800 w int. powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii

5.) W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po każdej mszy św. Ofiary będą przeznaczone na MIVA Polska, fundusz, z którego fundowane są pojazdy dla misjonarzy.

6.) Wzorem lat ubiegłych będzie nocowała w Naszej Parafii Piesza Pielgrzymka z Pabianic do Niepokalanowa. Prośba, by do zakrystii lub pod nr telefonu zgłaszały się osoby, które mogą przyjąć pątników pod swój dach. Grupa przybędzie 10.VIII, tj. w sobotę po godz. 16. a wyruszy w dalszą trasę nazajutrz.

7.) Odeszła do wieczności:

Ś†P Leokadia Stawiana z d. Zimoń z Wardzyna, l. 80 pogrzeb w środę o 14.