Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

Kurowice ul Pocztowa 4

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.IV.2024

1.) W tym tygodniu w poniedziałek św. Katarzyny Sieneńskiej Patronki Europy. W środę, 1-go maja rozbiórka grobu od godz. 10. Zapraszamy młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania, jak również dorosłych! Adoracja do godz. 20. W I czwartek o 7. msza św. o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej Parafii. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tego dnia na mszach św. będziemy gościć siostry Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztattu. Siostry przybędą, by przypomnieć to dzieło. Spotkanie o 16. w salce. Jest to I piątek miesiąca. Ksiądz do chorych z komunią św. pojedzie po mszy św. o godz. 930.

Adoracja nocna od godz. 22. do 630 zakończy się różańcem.

2.) W maju i czerwcu msze św. wieczorne o godz. 1730 i 1830. Między mszami nabożeństwo. Kancelaria w tych miesiącach od 16.30 do 17.00

3.) W minionym tygodniu został zrealizowany wymóg Straży Pożarnej co do oświetlenia awaryjnego na wypadek ewakuacji. Zakupione zostały specjalne lampy o odpowiednim natężeniu światła wraz z akumulatorami i zamontowane we wszystkich nawach na suficie oraz przy wejściach.