OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

w Kurowicach

Kurowice ul Pocztowa 4

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

12.V.2024

1.) Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Jest to również 43. rocznica zamachu na Jana Pawła II. We wtorek św. Macieja Apostoła; w czwartek św. Andrzeja Boboli Patrona Polski; w sobotę 104. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Podczas mszy świętych ucałowanie relikwii Największego z rodu Polaków (80. rocznica Zwycięstwa pod Monte Cassino). Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

2.) Od poniedziałku do piątku włącznie ZAPRASZAMY dzieci I komunijne na biały tydzień! Dla dzieci z Kurowic i Dalkowa msza św. o 1730, dla dzieci z Bukowca o 1830. Dzieci zostają na nabożeństwie majowym (zostają lub przychodzą wcześniej).

3.) W sobotę spowiedź przed komunią świętą ROCZNICOWĄ. Dla dzieci z Bukowca o 830, dla dzieci z Kurowic i Dalkowa o 930. Komunia św. rocznicowa w niedzielę na mszy św. o godz. 1115

4.) W środę spotkanie grupy modlitewnej po mszy św. wieczornej

5.) Zadanie dla kandydatów do bierzmowania. Na spotkanie po wieczornej mszy św. niedzielnej (19 maja) niech kandydaci przyniosą umotywowanie na piśmie swojego wyboru patrona bierzmowania. Na spotkaniu próba i weryfikacja przygotowania do przyjęcia sakramentu.

6.) Serdeczne PODZIĘKOWANIE za sprzątanie kościoła przed I komunią św. niech przyjmą panie i panowie, którzy sprzątali naszą Świątynię na poziomie podłogi, dalej konfesjonały oraz gzymsy na wysokości chóru.