Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

Kurowice ul Pocztowa 4

XX Niedziela Zwykła

14.VIII.2022

1.) Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w godz. 800; 930 i 1800. Błogosławieństwo ziół i kwiatów. 102 rocznica Cudu nad Wisłą. Święto Wojska Polskiego. Odpust w Bedoniu. W środę św. Jacka, w sobotę św. Bernarda.

2.) Dziś taca na rzecz budowy Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi. Ofiary do puszek na rzecz zabezpieczenia logistycznego naszej grupy pielgrzymiej na Jasną Górę.

3.) Zakończono prace nad instalacją fotowoltaiczną. Przed uruchomieniem pozostaje zgłoszenie do Zakładu Energetycznego. Całość inwestycji została wsparta dotacją z WFOŚiGW

4.) „Bóg ZAPŁAĆ” za przenocowanie i ugoszczenie pielgrzymów zdążających do Niepokalanowa

5.) W lipcu i w sierpniu msze św. w dzień powszednie o godz. 7. W środy również o 18. Kancelaria po mszy św. rannej do godz. 815. a w środy w godz. 17. – 18.

W sprawach takich jak zapowiedzi, ślub, pogrzeb, prosimy o wcześniejsze powiadomienie telefoniczne.

6.) ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ ŁÓDZKĄ: GRUPA KUROWICE

(wyjście 21 sierpnia, niedziela)

W sierpniu po każdej Mszy Świętej niedzielnej. dziś o godz. 19. Spotkanie przed pielgrzymką

7.) Pojedzie też autokar na przywitanie pielgrzymów, których będziemy witać przed szczytem Jasnej Góry 24 VIII. Zapisy na wyjazd w zakrystii.

8.) Ś†P Teresa Wieteska z d. Zając l. 88, żona p. kościelnego z lat 1954-1972. Pogrzeb w środę o 13.