Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

Kurowice ul Pocztowa 4

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.VIII.2021r.

1.) Dziś 44. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego o godzinie “W”, t.j. o 1700 zabiją dzwony!

W środę św. Jana Marii Vianneya. W piątek Odpust Przemienienia Pańskiego. Sumę o godz. 1200 odprawi i homilię wygłosi ks. Rektor Janusz Lewandowicz. Zapraszamy na tę Uroczystość asystę, orkiestrę, druhów strażaków, scholę, dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów, parafian i gości!

2.) W tym tygodniu przypada I środa miesiąca. Adoracja wieczorna po mszy św. do godz. 2000.

3.) W I czwartek miesiąca modlimy się na mszy św. o godz. 7. w int. o powołania

4.) Nocna adoracja miesięczna w piątek od godz. 22. do sobotniego poranka. Zakończy się różańcem o godz. 630. Chorzy będą zaopatrzeni w komunię św. w sobotę, ze względu na Odpust.

5.) JEST PROŚBA, BY W TYM TYGODNIU ZAŁATWIAĆ W KANCELARII TYLKO SPRAWY NAJPILNIEJSZE, np. pogrzeb.

6.) Serdeczne “BÓG ZAPŁAĆ” za ofiary złożone na MIVA Polska.

7.) W naszej parafii 10 VIII zatrzyma się na nocleg pielgrzymka, która zdążać będzie z Pabianic do Niepokalanowa. Przybędą ok. godz. 16. Osoby, które mogą użyczyć pątnikom gościny, niech się zgłoszą do zakrystii

8.) Serdeczne “Bóg zapłać” ks. Piotrowi Nicińskiemu, który do wczoraj był w naszej parafii na zastępstwie.

9.) Złożono ofiarę bezimienną 1000,- “Bóg zapłać!”