Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

Kurowice ul Pocztowa 4

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28.II.2021r.

1.) Jutro tj. 1. marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Niezłomnych! Położyli oni swoje życie na szali wolnej Polski w trudnych czasach lat 40 i 50.

W tym tygodniu I czwartek miesiąca – dzień modlitwy w intencji o powołania i za kapłanów (na 4 tyg. przed Wielkim Czwartkiem). W I piątek miesiąca – zadośćuczynienie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do chorych pojedziemy z Komunią od godz. 900. W I sobotę miesiąca pragniemy zadośćuczynić Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Adoracja w I środą miesiąca po mszy wieczornej od godz. 1800 do 2000

Adoracja nocna z I piątku na sobotę od godz. 2200 do 0700. Różaniec o 630. Zapraszamy do modlitwy. Można zapisywać się na tę adorację.

Droga krzyżowa w piątki o 1630, na którą szczególnie zapraszamy dzieci i o 1915, dla starszych (dzięki za WSPANIAŁĄ OPRAWĘ TEGO NABOŻEŃSTWA!). Gorzkie żale w niedziele o 1715. To nabożeństwo poprowadzi ks. Marcin Pietrzyk – Ojciec Duchowny WSD. Już teraz pamiętamy w modlitwie o naszych rekolekcjach, które w dniach 12, 13 i 14 III poprowadzi o. Grzegorz Maria Korczak ze Wspólnoty Kontemplacyjnej Sług Ducha Pocieszyciela. Spowiedź w ciągu całego czasu Wielkiego Postu. Nie będzie oddzielnego dnia spowiedzi.

2.) Po mszy św. o 1115 kurs przedmałżeński (z zachow. zasad higieny…).

3.) Dzisiejsza puszka rzecz polskich misjonarzy w Afryce.

4.) Na stoliku z gazetami:

– skarbonka wielkopostna, z której ofiary będą przeznaczone na rzecz najbardziej potrzebujących w Niedzielę Miłosierdzia,

– obrazki z wizerunkiem i modlitwą do św. Józefa, któremu jest dedykowany przeżywany rok w kościele,

– o św. Józefie są ponadto książki ilustrowane, w formacie B5, 63 str., dobry papier, w cenie 9,

Na stoliku przy gazetach można zaopatrzyć się w list Ojca Świętego z racji 100 lecia naszej Diecezji.

*****************************************************************

PRZYSTĘPOWANIE DO KOMUNII ŚWIĘTEJ

przypomnienie

Ponieważ nadal mamy stan epidemii, przypominamy PROŚBĘ ks. Arcybiskupa, by przyjmować Komunię św. na rękę. Pojawiają się jednak pewne wątpliwości dotyczące sposobu przyjęcia komunii. Dlatego w niedziele jeden ksiądz (od strony parkingu) będzie udzielał komunii na rękę. drugi zaś (od strony ul. Pocztowej), w sposób tradycyjny. Przyjmujący komunię na rękę mają wyciągnięte otwarte skrzyżowane dłonie BEZ RĘKAWICZEK, przed sobą: prawa pod lewą. Po udzieleniu komunii prawą ręką biorą komunikant i w obecności szafarza podają sobie do ust. Natomiast komunię św. do ust przyjmujemy w ten sposób, by w momencie przyjęcia nie czynić ruchu głową.

W dzień powszedni prosimy, by przyjmujący na rękę przystępowali w PIERWSZEJ kolejności.