Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

Kurowice ul Pocztowa 4

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16.I.2022

1.) W tym tygodniu jutro 77. rocznica spalenia przez Niemców więźniów Radogoszcza. We wtorek początek tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. W środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, w piątek św. Agnieszki

2.) W przyszłą niedzielę spotkanie przed bierzmowaniem po mszy św. o godz. 18.

3.) Można w zakrystii odbierać intencje misyjne.

4.) „Bóg ZAPŁAĆ” p. Tomaszowi za wykonanie stojaków na krzyż i sztandar.

5.) Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Przebiega ona w warunkach utrudnionych, dlatego przypominamy:

– Jeżeli ktoś ma infekcję, złe samopoczucie, jest na kwarantannie lub w izolacji czy ma jakieś obawy, to niech  w tym roku nie przyjmuje kolędy.

– Ksiądz kolęduje w maseczce i zachowuje odstęp. Wizyta przebiega w miarę sprawnie, tzn. bez zbytniego rozwlekania. W tym roku trzeba zrezygnować z poczęstunku jakim był obiad na koniec dnia kolędowania.

– Znakiem, zaproszenia na kolędę jest wyjście przed posesję lub przekazanie sąsiadom, by ksiądz wszedł. Zamknięta brama lub furtka, brak przedstawiciela rodziny lub informacji u sąsiadów oznacza dla nas, że kolędy w danym domu nie będzie

– w przypadku osiedli na Bukowcu, prosimy o zgłoszenie na kartce, do zakrystii. Będziemy umawiać się indywidualnie.

w poniedziałek: 17 I Bukowiec ul. Południowa (2. ks.) i ul. Górna od Wygody do skrzyżowania (2. ks.)

we wtorek: 18 Bukowiec ul. Górna od ul. Dolnej do skrzyż.

w środę 19 I: Bukowiec ul. Dolna od kapliczki do ul. Rokicińskiej

w czwartek 20 I: Kurowice ul. Rządowa od ul. Pabianickiej do ul. Rokicińskiej

w piątek 21 I: Kurowice, ul. Rokicińska nr. parzyste i nr. nieparzyste

w sobotę 22 I: Kurowice, ul. Ogrodowa i Słoneczna

Kolędować będzie dwóch księży od godz. 9.

BÓG ZAPŁAĆ za ofiary złożone podczas kolędy. Będą one przeznaczone na remont elewacji kościoła.

6.) W poniedziałek o 14. pogrzeb

Ś†P Henryka Woźnego; we wtorek o 14.

Ś†P Heleny Burczyńskiej l. 95 z Kurowic;  w środę o 11. w Łodzi na Żubardziu

Ś†P Sławomira Biernackiego z Bukowca