Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

NIEDZIELA PALMOWA

05.IV.2020 r.

1.) Msze św. o 800, 930, 1115 i 1800

2.) Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, którego istotą jest Triduum Paschalne.

Ze względu stan ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO, prosimy o pozostanie w domach i wzięcie udziału w celebracji najważniejszych tajemnic naszej wiary przez transmisję telewizyjną lub internetową.

3.) Będzie można przystąpić do sakramentu spowiedzi w poniedziałek i środę od godz. 1800. Wtedy wieczorem będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz we wtorek i czwartek od godz. 1000 przez około godzinę.

4.) Odwołane jest święcenie pokarmów. Błogosławieństwo pokarmów nastąpi w domach przed spożyciem wielkanocnego śniadania modlitwą dostępną na stronie internetowej archidiecezji lub parafii.

W środkach przekazu są transmisje mszy świętych. Dzisiejsza suma o 1115 będzie transmitowana na naszym profilu na facebook’u. i na youtube link znajduje się na naszej stronie internetowej:

5.) Kościół jest otwarty w ciągu dnia na modlitwę indywidualną. Z powodu ograniczenia obecności na mszach św., apelujemy do zamawiających, by ich nie zaniedbywali albowiem msza św. ma wartość sama w sobie! Rezygnację z zamówionej mszy św. prosimy zgłaszać do piątku poprzedniego tygodnia, by ktoś inny z tego terminu mógł skorzystać.

6.) Jest gorąca zachęta do modlitwy różańcowej codziennie o 2030 we wspólnotach rodzinnych w intencji, by Bóg nas zachował, za chorych, za służby medyczne i o łaskę nawrócenia.

7.) Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Złożono: Dalków “od Kurowic” 360,-; Kurowice ul. Rządowa tzw. “Juny”: 540,-; Dalków “od Czarnocina”: 860,-; Wygoda: 540,-; Wardzyn Nowy: 500,-; Wardzyn Stary: 731,-; Kurowice ul. Folwarczna: 355,-; Kurowice ul. Brzezińska: 380,-. Za ofiary SERDECZNE “Bóg ZAPŁAĆ” 2 x 100,- ofiara na kwiaty i respirator.

8.) Można rezerwować terminy ślubów na rok 2021