Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

Kurowice ul Pocztowa 4

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20.IX.2020r

1.) Przypominamy (nieustannie) o obowiązku uczestniczenia w nabożeństwach w maseczkach!

2.) Serdeczne podziękowanie za wieńce dożynkowe, które z poszczególnych wiosek zostały złożone w zeszłą niedzielę! “BÓG ZAPŁAĆ”! Niech Pan Bóg darzy swoim błogosławieństwem rolniczy trud, by nie zabrakło nam chleba powszedniego również w następnym roku!

3.) W tym tygodniu w poniedziałek Świętego Mateusza Ewangelisty, w środę św. Pio z Pietrlciny,

4.) W środę o godz. 1700. próba dla dzieci przed I komunią św. w niedzielę 4 X

5.) Dziś zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej W przyszłą niedzielę taca na budowę domu Pomocy Społecznej “Pomocna dłoń” w Kaszewicach.

6.) W środę 23.IX odbędzie się projekcja filmu o Najświętszym Sercu Pana Jezusa w kinie Sukcesja, na który mieliśmy jechać w marcu. Prośba, by osoby chętne zapisywały się w zakrystii. Wyjazd o godz. 1800. z parkingu. Koszt 15,-

7.) W czwartek kontynuowane były prace na wysokości przez brygadę p. Wieteski mające na celu uszczelnienie okien w nawie głównej od strony wschodniej.

8.) W poprzednim tygodniu zostały wywiezione śmieci ze śmietnika na przeciw szkoły. Koszt: 12960,- Koszty wywozu śmieci bardzo wzrosły. Przypominamy, że jest to miejsce TYLKO na odpady z cmentarza! By zmniejszyć ich liczbę a tym samym koszt, jest prośba, by zużyte znicze umieszczać w domowych odpadach.

9.) Od przyszłej niedzieli będą dostępne kalendarze na przyszły 2021 roku

10.) Ufundowany został kielich mszalny na upamiętnienie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Będzie on poświęcony przy okazji 102. rocznicy odzyskania niepodległości

Pielgrzymkę do Gietrzwałdu i św. Lipki w terminie 26 i 27 IX organizuje p. Basińskia z Brójec. koszt 120,-

*****************************************************************

PRZYSTĘPOWANIE DO KOMUNII ŚWIĘTEJ

przypomnienie

Ponieważ nadal mamy stan epidemii, przypominamy PROŚBĘ ks. Arcybiskupa, by przyjmować Komunię św. na rękę. Pojawiają się jednak pewne wątpliwości dotyczące sposobu przyjęcia komunii. Dlatego w niedziele jeden ksiądz (od strony parkingu) będzie udzielał komunii na rękę. drugi zaś (od strony ul. Pocztowej), w sposób tradycyjny. Przyjmujący komunię na rękę mają wyciągnięte otwarte skrzyżowane dłonie BEZ RĘKAWICZEK, przed sobą: prawa pod lewą. Po udzieleniu komunii prawą ręką biorą komunikant i w obecności szafarza podają sobie do ust. Natomiast komunię św. do ust przyjmujemy w ten sposób, by w momencie przyjęcia nie czynić ruchu głową.

W dzień powszedni prosimy, by przyjmujący na rękę przystępowali w PIERWSZEJ kolejności.