Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31.V.2020 r.

1.) DZIŚ msze św. o 800, 930, 1115 TRANSMISJA i 1800

2.) Od 30. V złagodzone są jeszcze bardziej wymogi frekwencji uczestniczenia w mszy św. – bez ograniczeń. Jednak w dalszym ciągu pamiętamy o utrzymaniu odległości między sobą i założeniu maseczki.

DZIĘKUJEMY BOGU ZA DAR DESZCZU NA ZESCHŁĄ ZIEMIĘ

oraz, że

3.) W sobotę nasza Parafia będzie przeżywać WIELKIE WYDARZENIE! O godz. 12. rozpocznie się msza św., na której przyjmie święcenia kapłańskie nasz krajan z Wardzyna Konrad Sulmirski! (Zwykle święcenia odbywają się w Katedrze…). ZAPRASZAMY! Msza św. będzie też transmitowana na łączach internetowych.

Tym przepięknym akcentem w obliczu cofającej się pandemii, zakończymy transmisje internetowe, tym bardziej, że dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. nie zostaje przedłużona poza 31 maja b.r.

Msza św. prymicyjna zostanie odprawiona przez naszego Prymicjanta w niedzielę o 1100. ZAPRASZAMY!

4.) W tym tygodniu w poniedziałek NMP Matki Kościoła; w środę św. Karola Lwangi i tow., w czwartek a jest to I czwartek miesiąca, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, msza św. za kleryków Konrada i Damiana i o powołania o 7.00 Pamiętamy szczególnie w tym tygodniu o modlitwie za naszego diakona, który przez rekolekcje przygotowuje się właśnie do prezbiteratu! W piątek św. Bonifacego, to I piątek miesiąca. Udamy się z komunią św. do chorych od godz. 9. W I sobotę miesiąca po mszy św. rannej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec.

5.) Został odnowiony w galwanizerni krzyż procesyjny. Wczoraj została wyprana tapicerka krzeseł w kościele. Przed sobotnimi święceniami zostanie zakończony etap renowacji frontu ogrodzenia kościoła. Zapraszamy w środę na godz. 15. do sprzątania naszej świątyni. Zawieszone będą wtedy banery, flagi oraz kolorowe wstążki zdobne wokół kościoła.

6.) Serdeczne podziękowania za kwiaty, które zostały złożone przed obliczem Maryi w jej kaplicy na Dzień Matki. Świadczą one o naszej miłości i oddaniu Królowej Polski! “Bóg zapłać” za wczorajszą adorację w Wigilię Zesłania Ducha Świętego pod przewodem ks. Kamila państwu Kruszyńskim i młodzieży!

7.) W związku z zarządzeniem Kurii o obchodach Bożego Ciała (11 VI) i zachowania limitu 150 osób na obecnym etapie wygaszania pandemii, nasze obchody tej uroczystości będą przebiegać w formie skromniejszej niż w latach poprzednich. Będzie to procesja wokół kościoła, gdzie w czterech miejscach będzie odśpiewana ewangelia.

8.) Nabożeństwa czerwcowe o 1730

9.) Spotkanie kursu przedmałżeńskiego. Dziś o 1230 a 7 VI o 1910.

We wtorek 9 VI na godz. 1930 zapraszamy młodzież przed przystąpieniem do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się 22 czerwca! 10.) Adoracja w I środę miesiąca po mszy św. wieczornej oraz adoracja piątkowa po mszy św. wieczornej

*****************************************************************

PRZYSTĘPOWANIE DO KOMUNII ŚWIĘTEJ

przypomnienie

Ponieważ nadal mamy stan epidemii, przypominamy PROŚBĘ ks. Arcybiskupa, by przyjmować Komunię św. na rękę. Pojawiają się jednak pewne wątpliwości dotyczące sposobu przyjęcia komunii. Dlatego w niedziele jeden ksiądz (od strony parkingu) będzie udzielał komunii na rękę. drugi zaś (od strony ul. Pocztowej), w sposób tradycyjny. Przyjmujący komunię na rękę mają wyciągnięte otwarte skrzyżowane dłonie BEZ RĘKAWICZEK, przed sobą: prawa pod lewą. Po udzieleniu komunii prawą ręką biorą komunikant i w obecności szafarza podają sobie do ust. Natomiast komunię św. do ust przyjmujemy w ten sposób, by w momencie przyjęcia nie czynić ruchu głową.

W dzień powszedni prosimy, by przyjmujący na rękę przystępowali w PIERWSZEJ kolejności.