Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

Kurowice ul Pocztowa 4

V Niedziela Wielkanocna

02.V.2021r.

1.) Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, 230 rocznica Konstytucji majowej. Msze św. w godz. 800; 930 i 1800. Nabożeństwo majowe o 1730. We wtorek św. Floriana, w czwartek św. app. Filipa i Jakuba. W sobotę Uroczystość św. Stanisława bp. i męcz. Głównego Patrona Polski.

2.) Transmisja mszy św. na łączach internetowych dziś o godz. 1115.

3.) Nabożeństwa majowe wt. – sb. o godz. 1800. W niedziele o godz. 1730.

4.) W środę po wieczornej mszy św. adoracja do godz. 2000. Natomiast adoracja nocna z piątku na sobotę od godz. 2200 do 700 (można zapisywać się na nią na listę na stoliku z prasą).

5.) Dziś nabożeństwo Drogi światła o godz. 1915, w ramach przygotowania do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

6.) Za tydzień I Komunia św. w trzech grupach: o godz. 930; 1115 i na mszy św. dodatkowej o 1300. Zatem zapraszamy parafian na msze o godz. 800 i 1800, by dać priorytet dzieciom i ich rodzinom. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i I spowiedź dla dzieci z Kurowic i Dalkowa w piątek o godz. 1600 a dla dzieci z Bukowca w sobotę o godz. 900.

7.) W tym tygodniu I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania, w intencji alumna Damiana, ks. Konrada z naszej parafii. I piątek – zadośćuczynienie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Księża udadzą się do chorych z komunią św. od godz. 900.

8.) Koszt wywozu śmieci z cmentarza to 9612,-

9.) Jako dar ołtarza od dzieci przystępujących do I komunii św. planowany jest zakup rzutnika, by w lepszej jakości czytać teksty pieśni

10.) Za tydzień taca na rzecz działalności duszpasterskiej archidiecezji łódzkiej.

*****************************************************************

PRZYSTĘPOWANIE DO KOMUNII ŚWIĘTEJ

przypomnienie

Ponieważ nadal mamy stan epidemii, przypominamy PROŚBĘ ks. Arcybiskupa, by przyjmować Komunię św. na rękę. Pojawiają się jednak pewne wątpliwości dotyczące sposobu przyjęcia komunii. Dlatego w niedziele jeden ksiądz (od strony parkingu) będzie udzielał komunii na rękę. drugi zaś (od strony ul. Pocztowej), w sposób tradycyjny. Przyjmujący komunię na rękę mają wyciągnięte otwarte skrzyżowane dłonie BEZ RĘKAWICZEK, przed sobą: prawa pod lewą. Po udzieleniu komunii prawą ręką biorą komunikant i w obecności szafarza podają sobie do ust. Natomiast komunię św. do ust przyjmujemy w ten sposób, by w momencie przyjęcia nie czynić ruchu głową.

W dzień powszedni prosimy, by przyjmujący na rękę przystępowali w PIERWSZEJ kolejności.