Rzymskokatolicka Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

Kurowice ul Pocztowa 4

VI Niedziela Wielkanocna

22.V.2022

1.) We wtorek NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek św. Filipa Neri. W czwartek Dzień Matki. Pamiętamy z wdzięcznością o swoich mamach. Pamiętamy o Najświętszej Maryi Pannie!

2.) Co roku zanosimy modlitwy o urodzaje przed Wniebowstąpieniem Pańskim. Jeden ksiądz pojedzie z błogosławieństwem w poniedziałek: 1645 Karpin i 1715 Kotliny; drugi ksiądz: 1645 Dalków i 1715 Wardzyn. Wtorek: 1645 Brójce i 1715 Józefów, drugi: 1645 Bukowiec i 17.5 Wygoda.

3.) W sobotę, 4.VI organizowany jest z naszej parafii wyjazd na Lednicę na spotkanie młodych. Zapraszamy! Zapisy u ks. Kamila lub na facebooku.

4.) Ofiary z jałmużny wielkopostnej będą przeznaczone na operację dla Oliwii.

5.) Za tydzień puszka przed kościołem na rzecz kolonii Caritas

6.) Zgromadzenie zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści przeżywali 100 lecie swojej obecności na ziemiach polskich. Do tego grona przystąpili dwaj nasi parafianie ks. Stanisław Pietruszka (1908-1980) i kleryk Marian Samiec (1907-1934). Z tej okazji w przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii Ojciec Orionista, by w rocznicę przybliżyć charyzmat swojego zgromadzenia.

7.) W przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania po mszy św. wieczornej.

8.) Zawiadomienie Rektora WSD.